Kamień w mieszkaniu – gra salonu z kuchnią

Kamień we wnętrzach najczęściej kojarzy się z łazienką bądź kuchnią, gdzie umieszczany jest nie tylko ze względu na swe walory estetyczne, ale i wysoką odporność na zużycie. I tak, kamienne elementy wystroju wnętrz zdobią najczęściej posadzki tych pomieszczeń użytkowych, powierzchnie jak parapety, blaty robocze w kuchni czy blaty stołów. Rzadziej występuje na ścianach, szczególnie pokoi, co związane jest z jego estetyczną surowością.

Projekt, który możecie oglądać poniżej, oparty jest między innymi na aranżacji kamienia na ścianie salonu połączonego z kuchnią oraz zabudowy kominka. My zastaliśmy mieszkanie już z projektem zabudowy kominka i ścianami, zatem naszym zadaniem było tak wszystko zaaranżować, by reszta grała dobrze z elementami, jakie zostały ustalone wcześniej.

Wykorzystaliśmy tu piaskowiec, który, dzięki swej ciepłej barwie, nie “oziębia” pomieszczenia.

Kamienna ściana korespondująca z wykończeniem kominka | InsideLab, projekt

Kamienna ściana korespondująca z wykończeniem kominka | InsideLab, projekt

Z ciepłą barwą piaskowca i jasnymi ścianami oraz podłogą grają szarości mebli i pozostałych elementów wyposażenia zawartych w projekcie wnętrza – siedzisk (krzesła, narożnik, pufy), lampy oraz narożnej ściany, na której umieszczono kominek.

Widok na salon połączony z kuchnią | InsideLab, projekt

Widok na salon połączony z kuchnią | InsideLab, projekt

Aby wnętrzu nadać charakter, w projekcie zastosowaliśmy orzech do wykonania mebli – ściennych szafek, szafek kuchennych i dolnej szafki rtv – kolor ten koresponduje z orzechowym parkietem dominującym na podłodze salonu. Elementy wystroju w kolorze soczystej zieleni (szafka, poduszki i dywan) ożywiają wnętrze salonu i określają jego odrębność od przestrzeni kuchni.

Geometryczne formy umeblowania salonu | InsideLab, projekt

Geometryczne formy umeblowania salonu | InsideLab, projekt

W tym krakowskim mieszkaniu zaprojektowaliśmy także gabinet, który służyć ma pani domu. Jego główną zabudowę stanowi funkcjonalna ścianka z biurkiem pomysłu naszej projektantki Ani. Kolorystyka gabinetu nawiązuje do tej, którą zastosowaliśmy w salonie: powagę szarych ścian i orzechowej podłogi łamie jasna ścianka i lampa oraz soczystozielone biurko i jaskrawożółty dywan.

Energetyczny gabinet | InsideLab, projekt

Energetyczny gabinet | InsideLab, projekt

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Co Ty na to?